Říjen

Říjnové dny zasvětíme samozřejmě především výuce, ale také doprovodným podzimním aktivitám. Ve čtvrtek 3. 10. 2024 se třída promění ve štrúdlovou velkovýrobnu. Zavítají do ní také naši patroni a společně s nimi připravíme tuto jablečnou dobrotu pro páteční Slavnosti podzimu, kde si ji budete moci zakoupit a ochutnat. Na poslední čtvrteční hodinu si proto děti přinesou tři až čtyři jablka. Kdo bude moct, přidá struhadlo. A kdo bude mít hodně odvahy, zabalí i malý nožík, nejlépe zavírací, příp. příborový, ten je větší jistota.

V pátek 4. 10. 2024 bude ve škole celé dopoledne poměrně rušno, proto jsem se rozhodla, že ho věnujeme projektu Drakiáda. Ten bude mít dvě části. Do prvních dvou hodin připravím pracovní listy s podzimní tematikou, u jejichž vypracování snad nějaké to vyrušování nebude tolik vadit. V dalších dvou hodinách pak vyrazíme na pole k rybníku, abychom vyzkoušeli, zda draci nezapomněli létat. V tento den tedy stačí jen pouzdro, drak a vhodné oblečení. Důraz pak kladu hlavně na vhodné obutí. V zápalu boje není možné uhlídat všechny a jedny nové bílé boty jsme tam už kdysi “utopili”. Stejně tak na poli zůstaly jedny klíče a několik dračích součástek, což způsobilo smutné oči a pláč. Připravte děti předem na fakt, že i to se může stát, ale že je to pořád jenom drak, většinou čínské výroby, tak trochu předurčen nevydržet. Buďte také připraveni na to, že špatné počasí akci ruší a do školy se jde s aktovkou. Bez draka!

Pátky přejí projektovým dnům, proto 11. 10. 2024 uspořádáme Den s tříděným odpadem. V tomto týdnu již od pondělí zasílejte prosím do třídy různorodý, ale vždy čistý odpad (papír, krabičky, plasty, drobné nápojové kartony, kousky dřeva, kovu, drátků, látky apod.), který využijeme hned dvakrát. Nejdříve se ho naučíme třídit, posléze bude použit pro výrobu vynálezu, který svět ještě neviděl.

Další pátek pak, tedy 18. 10. 2024, se pustíme do výroby semaforu, který by ovšem žádnou křižovatku řídit nemohl. Bude ale výborně chutnat a když dáte dětem, kromě malých bonbonů, také malou krabičku, třeba přinesou nějaký kousek až domů.

Poslední říjnový pátek bude ve znamení suplování. Od středy 23. 10. 2024 nebudu přítomna ve škole, to však neznamená, že tím už začínají podzimní prázdniny. Práce bude samozřejmě připravena a prázdniny si užijeme až v dalším týdnu, neboť připadnou na úterý 29. 10. 2024 a středu 30. 10. 2024.

Hned po podzimních prázdninách, ve čtvrtek 31. 10. 2024, přivítáme opět v naší třídě patrony, aby nám pomohli s dlabáním a zdobením dýní, které prosím posílejte do školy v průběhu celého předchozího týdne. Skladovat je budeme v zadní části třídy na puzzle pod oknem.

A opět v pátek, tentokrát již 1. 11. 2024, bude pro děti v posledních dvou hodinách připraven preventivní program s názvem Já, moji kamarádi. Tyto výukové programy musí být zařazovány školním preventistou pravidelně nejméně jednou za rok, dle aktuální nabídky a potřeb třídy.

Stejný pátek bude také posledním termínem pro odevzdání našeho měsíčního projektu Za zvířátky do pohádky.