Exkurze - NEMUH

Dne 17. října 2024 se tři žákyně 9. třídy naší školy zúčastnily exkurze v Uherskohradišťské nemocnici, kterou vedl pan David Vacke. Společně s dalšími zájemci o studium zdravotnických oborů strávily dopoledne zajímavým programem.

Po úvodním přivítání následovala přednáška o hygieně a dezinfekci rukou, během které si žákyně pod speciální lampou zkontrolovaly, zda mají ruce správně vydezinfikované.

Následovala prohlídka dětského oddělení a fascinující návštěva potrubní pošty, která funguje rychlostí 6 metrů za sekundu. Poté se k nám přidali odborníci z hematologického oddělení, kteří vedli další přednášku. Dívky měly možnost si pod jejich odborným dohledem vyzkoušet odběr krve.

Na závěr byly pro účastníky připraveny nápoje a koláčky. Celá exkurze byla velmi příjemná a poučná a my děkujeme týmu nemocnice za milé přijetí a skvělou zkušenost!