První pomoc s Martinou

V pátek 10.května za námi do školní družiny přijela Martina Poláchová, aby nám ukázala a připomenula, jak důležité je předcházet  úrazům a dbát o své zdraví. Děti i s paní vychovatelkou si rozdělila do 5 skupin a na stanovištích si připravila úkoly, které si všechny děti prošly, vyzkoušely a vystřídaly se. Děti se aktivně zapojily při maskování a ošetřování zraněných, vyzkoušely si, jak ošetřit krvácení z nosu, také obvazovou techniku, zopakovaly důležitá telefonní čísla integrovaného záchranného systému. Nejvíce děti zaujala resuscitační figurína, na které si zkusily masáž srdce. Za plnění úkolů všechny děti Martina pochválila, připomněla a znovu zdůraznila bezpečnost. Moc děkujeme a těšíme se zase na viděnou. Fotky a krátká videa můžete zhlédnout na webových stránkách ŠD.

Jana Hasoňová